
Šo jautājumu uzdod daudzi… Kā man ātri nomest svaru? Nevilcināšos ar atbildi un sākšu ar visu pēc kārta.
Ja vēlies ātri nomest svaru, tad akcents jāliek uz šādiem galvenajiem punktiem:
- mentālais treniņš (mērķi, motivācija, vizualizācija);
- uzturs;
- sporta treniņi;
- atpūta.
Ja šos visus punktus ievērosi, tad rezultātu varētu salīdzināt kā 1+1+1=10. Neizmirsti par to!
Mērķējam augstāk
Uzstādi mērķi! Ir diezgan grūti trāpīt, ja neredzi, kur sist.
TĀPĒC, PIRMS SĀC TIEVĒT, PAŅEM RAKSTĀMO, PAPĪRA LAPU UN PIERAKSTI, KO VĒLIES SASNIEGT.
Ja to neizdarīsi, tas samazinās tavas iespējas gūt panākumus. Atceries par 1+1+1=10! Tev ir jāuzstāda gan ilgtermiņa mērķis, gan īstermiņa mērķi, piemēram, nedēļai. Iknedēļas mērķi būs tie, kam ir rūpīgi jāseko līdzi, jo tie nedēļu no nedēļas arvien tuvinās tevi vēlamajam ilgtermiņa mērķim.
Mērķus labāk rakstīt tagadnes izteiksmē (es esmu…), lai jau pašā sākamā savā zemapziņā neieprogrammētu tādu kā vēlmi atlikt (es būšu…).

Mērķus vēlams katru dienu pārlasīt pat vairākas reizes, izlasīto vizualizēt un atkārtot pie sevis motivējošas un uzmundrinošas frāzes. Es to varu, un es to izdarīšu! Ilgtermiņa mērķi var aizstāt ar vīziju. Vīzija ir savas attīstības redzējums, iztēles auglis. Vīzijā tikai vispārējos vilcienos raksturo vēlamo rezultātu (mērķis konkrēti) un parasti daudz ilgākam termiņam. Uz vīzijas pamata tālāk tiek noteikti konkrēti mērķi tās sasniegšanai. Sākumā ir jāsāk ar vīziju, un pēc tam jāturpina ar mērķiem.
Vīzija: „Es esmu slaida, mans viduklis ir 65 cm, un es spēju to uzturēt.”
Mērķis nedēļai: „Mans svars līdz (datumam) uz tauku rēķina ir samazinājies pa 1 kg, un es sveru 70 kg.”
Pēc katra mērķa sasniegšanas apbalvo sevi: aizej uz kino, nopērc jaunu apģērbu, apēd ko kārotu. Tāpat svarīgi arī sekot līdzi progresam. Ne vienmēr svars būs noteicošais, tā vietā var skatīties arī uz vizuālajām pārmaiņām, vidukļa apkārtmēru, fotogrāfijām, tauku procentu (ļoti labs un korekts rādītājs) u.tml.
Lai sasniegtu savus mērķus un labāk fokusētos, tev ir jāspēj atteikties no lietām, kas traucēs sasniegumiem un novērš uzmanību.
Kā ātri nomest svaru ar veselīgu uzturu
VARĒTU PIEKRIST TIEM, KURI UZSKATA, KA UZTURAM IR SVARĪGĀKĀ NOZĪME, JA ESI NOLĒMIS NOMEST SVARU. Tāpēc tam veltīta vislielākā sadaļa.
Mācies ēst veselīgi
Gandrīz jebkurš, kas ir savā dzīvei kaut reizi nopietni pievērsies svara samazināšanas jautājumam, tev apliecinās, cik svarīgs ir veselīgs uzturs. Šo jautājumu jau daļēji iepriekš esam aplūkojuši, tāpēc nav nozīmes visu atkārtot.
Pats svarīgākais, kas tev būtu jāzina: ēst regulāri (t.sk. brokastis); nepārēsties uz vakaru; vismaz 500 g augļu un dārzeņu (jo īpaši) katru dienu; minimāli cukurota, sāļa, kviešu miltiem bagāta, transtaukskābes saturoša ēdiena; vairāk paša gatavota, dažāda un uzturvielām bagāta ēdiena; 2 – 3 litri ūdens dienā. Tas būtu tā ļoti vispārēji, bet ceru, ka startam ideja skaidra.

Ja šķiet, ka veselīgs nebūs garšīgs, tad vari internetā pameklēt veselīgas receptes un noteikti atradīsi sev kaut ko piemērotu. Ir garšīgi un veselīgi ēdieni. Pat nelielas pārmaiņas var ievērojami uzlabot ēdiena uzturvērtību, piemēram, baltos rīsus aizstājot ar brūnajiem rīsiem, vairāk uzturā lietojot dārzeņus. Griķi ar vistas fileju un salātiem būs labāk nekā griķi ar kotleti un vēl mērci. Ja arī veselīgais negaršo, tad vēlreiz izlasi savu mērķi un atceries, ka spēcīgs cilvēks šajā mirklī ir gatavs paciest zināmas neērtības, lai pēc tam būtu labāk.

Saskaiti kilokalorijas
Sākumā aprēķini, cik kaloriju (kcal) tev nepieciešams, lai uzturētu pašreizējo svaru. Lai sāktu tievēt, būs jāuzņem mazāk kaloriju vai arī jāpatērē vairāk – biežāk jākustas. Ja ir iespēja, labāk izvēlēties otro variantu.
JEBKURĀ GADĪJUMĀ TEV IR JĀUZŅEM MAZĀK KALORIJU, NEKĀ TU PATĒRĒ. ŠO BIEŽI VIEN UZSKATA PAR GALVENO NOTEIKUMU, LAI NOMESTU SVARU, TĀPĒC IEGAUMĒ TO!
Par cik kalorijām mazāk jāuzņem, lai nomestu svaru?
No iegūtā rezultāta atņem ap 20% vai ap 500 kcal. Tev ir jāizvēlas mazākā iespējamā kaloriju starpība. Ja tu apzināti strauji samazināsi kalorijas, sākumā varbūt tas šķitīs labi, jo ātrāk kritīsies svars, bet organisms arī prot pats aizsargāties, un sāks palēnināties vielmaiņa, samazināsies muskuļi. Beigās ēdīsi maz, bet svars nekritīs un spēka arī nebūs. Pēc tam daudzi brīnās un saka, ka nevar pavilkt kājas, sāp galva, gribas saldu u.tml. Tāpēc tikai mīnus 20% vai 500 kcal.
Piemēram, ja man, aprēķinot sanāk, ka nepieciešamas 3000 kcal pašreizējā svara saglabāšanai, tad, lai es sāktu tievēt, dienā būtu jāuzņem 3000 – 500 = 2500 kcal (šajā gadījumā šis ir mazāk nekā atņemt 20 % (2400 kcal)).
Atceries, ka kalorijas varam saskaitīt un aprēķināt aptuveni, tāpēc varētu teikt, ka jāuzņem būs 2400 – 2600 kcal. Otrs variants – jāsporto un jākustas vairāk, lai dienas laikā patērētu aptuveni 3500 kcal un radītu kaloriju starpību 3500 – 3000 = 500 kcal. Tas nedēļā nodrošinātu 7 x 500 = 3500 kcal deficītu. Aptuveni 0,5 kg ķermeņa tauku satur 3500 kcal, tāpēc abi varianti tev nodrošinās +/- 0,5 kg svara samazinājumu nedēļā.
No prakses var teikt, ka šāda kcal starpība pirmajās nedēļās nodrošinās pat ap 1 kg svara samazinājumu un pēc tam temps krietni samazināsies. Organisms sāk taupīt enerģiju…
Ja svars turpina kristies aptuveni 0,5 – 1,0 kg/nedēļā, turpini ēst kā līdz šim. Kad svara kritums sāk samazināties, jāveic atkārtots uzņemto un patērēto kcal pārrēķins, jo tu esi kļuvis vieglāks. Lai svars turpinātu samazināties būs jāēd drusku mazāk, piemēram, iepriekšējo 2500 vietā 2300 kcal.
Nākamais solis ir saskaitīt kcal uzturā. Tas nedrīkst pārsniegt aprēķināto skaitli. Tu vari turpināt ēst arī 3000 kcal, bet tādā gadījumā, lai būtu pietiekama starpība starp uzņemtajām un patērētajām kalorijām, tev, kā runājām iepriekš, jāpalielina fiziskās aktivitātes. Tas būs ļoti grūti, ja vien neesi kāds velokurjers. Tāpēc liec akcentu uz uzturu!
Par kaloriju skaitīšanu bija sagatavoti trīs raksti. Kā un ko saskaitīt, ar piemēriem viss ir aprakstīts. Skaties ŠEIT, ŠEIT un ŠEIT.
Ja nevēlies skaitīt kalorijas, vari izmēģināt ierobežota laika ēšanu. Par to ir atsevišķs raksts.

Ēd biežāk
Centies ēst 3 līdz 5 reizes dienā, bet nelielām porcijām. Kaut gan zinātniski nav apstiprinājies, ka biežāka ēšana paātrina vielmaiņu, tomēr ir vērts to izmeģināt, lai saprastu. Katram var būt savādāk. Ēdienreižu biežumu var palielināt arī uz veselīgu uzkodu vai sporta uztura rēķina.
Uzturvielas
Tā kā katrai uzturvielai organismā ir savas specifiskas funkcijas, tad ikdienā tās visas ir jāuzņem.
Cik daudz?
Ikdienā nepieciešamo uzturvielu daudzumu izsaka procentos vai gramos. Procentuālo attiecību nosaka pēc kcal; olbaltumvielas būtu jāuzņem aptuveni 10-15%, tauki – 25-30 % un ogļhidrāti – 55-60%. Šīs ir, ja tā var teikt, oficiālās normas.
Lielākā daļa, kuri nodarbojas ar fitnesu, tomēr labāk pieturas pie mazliet savādākas attiecības: olbaltumvielas 20 – 30 %, tauki – 15-25 % un ogļhidrāti – 45-55%. Vienkārši tiek palielināts olbaltumvielu īpatsvars.
Cita skaitīšanas metode
JA SĀKUMĀ NEVĒLIES UN VĒL NEMĀKI SKAITĪT KALORIJAS, LAI NOTEIKTU UZTURVIELU PROCENTUĀLO ATTIECĪBU, VARI IZMANTOT METODI 3-2-1.
Tas nozīmē, ka iedomāti vidējo tavas ēdienreizes šķīvi sadala 6 daļās.
Trīs daļas vajadzētu aizņemt pilngraudu produktiem (rīsi, griķi, grūbas u.tml.), dārzeņiem un augļiem, divas daļas vajadzētu aizņemt liesiem olbaltumvielu produktiem (zivs, vājpiena biezpiens, olas baltums u.tml.) un vienu daļu taukus saturošiem produktiem (eļļa, rieksti, olas dzeltenums, trekna zivs u.tml.). Tas +/- vismaz nodrošinās uzturvielu attiecību. Cerams, ka ideja skaidra. No rīta puses centies ēst vairāk ogļhidrātiem bagātus produktus un lielākas porcijas, uz vakarpusi vairāk olbaltumvielām bagātus produktus un mazākas porcijas.
Arī šādā veidā, bez kaloriju skaitīšanas, vajadzētu paraidīties pirmajiem rezultātiem un varbūt vairāk nekas nebūs jāskaita. Tā ka izmēģini!
Ūdens
Obligāti dzer 2-3 litri ūdens dienā. Tas mazliet samazinās arī apetīti un noteikti palīdzēs organismam tikt galā ar tauku „dedzināšanas” procesu. Ceru, ka par ūdens nozīmi organismā nešaubies.
Našķi
Vai var sevi iepriecināt ar picu, šokolādi un citiem gardumiem?
Var! Noteikti nenoskaņo sevi uz aizliegumiem. Viena vai divas nelielas gardumu porcijas nedēļā īpaši tavai svara samazināšanai netraucēs. Porcijas lielums jāizvēlas, objektīvi izvērtējot savu ķermeņa uzbūvi un pašreizējo vielmaiņu.

Tauku dedzinātāji
Daudzi saskatās reklāmas un cer, ka uztura bagātināji (sporta uzturs) palīdzēs ātrāk nomest svaru. Kā jau pasaka pats vārds, tie ir uztura bagātinātāji un nekas vairāk; visam pamatā ir uzturs. Turklāt daudzi uztura bagātinātāji darbojas pie kaloriju deficīta, kad svars jau tāpat samazinās.
Lielākā daļa uzturu bagātinātāju tev var palīdzēt tikai drusku. Svara samazināšanas sākuma posmos apdomā, vai vispār kaut ko vajag.
Meklējam lohus
NEESI LOHS. Daudz trakāk ir ar dažādām supertabletēm, kas bieži tiek reklamētas internetā, no sērijas – nomet svaru nedēļas laikā! Tās tikai uzspiež uz tavu vājību, ka kaut ko var sasniegt ļoti ātri un viegli, var teikt – meklē lohus. Kurš gan nevēlētos vienreiz nedēļa pasportot, ēst visu pēc kārtas, iedzert tableti un būt slaids?
Sākumā neieteiktu mēģināt kādas ļoti ekstrēmas diētas kā, piemēram, Dikāna diētu, kefīra diētu, marsiešu diētu u.tml. Tikai tad, kad būsi un sapratis, kas un kā jādara, lai nomestu svaru, īslaicīgi kaut ko tādu jaunu varēsi pamēģināt.
Nevar noliegt, ka šāds uztura režīms būs piemērots un palīdzēs samazināt svaru aptuveni 80 – 90 % cilvēku, pārējiem papildus būs jāmeklē kādi citi risinājumi, piemēram, mainot uzturvielu attiecības, atsakoties no kādiem produktiem u.tml. Lai kā arī tur būtu, noteikti sāc ar šādu uztura režīmu un, visdrīzākais, tu esi starp šiem 80 – 90 %.

Vairāk kustamies
Ja tu īpaši daudz neesi sportojis, tad sporta aktivitātes būs jāuzsāk pakāpeniski. Un pakāpiens katram būs savādāks: vienam tas būs dažas nedēļas, citam – pāris mēneši, lai varētu sākt strādāt ar pilnu atdevi. Organismam ir jāpielāgojas pie fiziskās slodzes.
Ja sasteigsi – pārtrenēsies.
Pārtrenēšanās simptomi ir nepatīkami un tikai bremzēs progresu. Jebkurā gadījumā arī tad, ja sāksi lēnām, no fiziskajām aktivitātēm tāpat būs labums un tas palīdzēs nomest svaru un uzlabot veselības stāvokli. Treniņus var izvēlēties dažādus. Skaties, kas tev pašam labāk patīk! Katram būs savi plusi un mīnusi.
Spēka treniņš
VIENS NO EFEKTĪVĀKAJIEM VEIDIEM IR KOMBINĒT SPĒKA TRENIŅU TRENAŽIERU ZĀLĒ AR KARDIO TRENIŅIEM.
Treniņi ar svariem tev palielinās muskuļu masu, un nodarbību laikā tiks patērēts zināms skaits kaloriju. Galvenais ieguvums ir muskuļu masas palielināšanās.
Lielāka muskuļu masa – ātrāka vielmaiņa. Tāpēc, piemēram, ja būtu divi pilnīgi identiski dvīņu brāļi ar vienādu svaru, bet vienam muskuļu būtu par 5 kg vairāk nekā otram. Tas, kuram būtu vairāk muskuļu, varētu ēst par vienu porciju vairāk un joprojām saglabātu savu svaru. Novērtē ieguvumu! Otrs ieguvums – pēc spēka treniņa vairāku stundu garumā ir paātrināta vielmaiņa. Kad sāksi trenēties, var būt tāda situācija, ka svars nemainās. Tam par iemeslu var būt tas, ka tev palielinājās muskuļu masa, bet tauki tāpat turpina samazināties.
Atceries par to! Sākumā jau norādīju, ka progresu ne vienmēr var mērīt pēc svara samazinājuma. Šajā gadījumā nav jāuztraucas – tas ir pozitīvi. Tikai tev jāseko līdzi, lai tas tiešam būtu muskuļu masas palielinājums.
Meitenes bieži satraucas, ka muskuļi var izaugt par lieliem.
JA MUSKUĻI AUGTU TIK VIEGLI, TAD TRENAŽIERU ZĀLĒS LIELĀKĀ DAĻA PUIŠU SVĒRTU 150 – 200 KG.
Muskuļi, jo īpaši meitenēm, aug ļoti lēni un smagā darbā. Optimālais treniņa garums trenažieru zālē būtu 40 – 60 minūtes, neskaitot iesildīšanos, atsildīšanos un kardio treniņu.
Kardio treniņš
Kardio treniņu var veikt ar vai bez dažādiem palīgrīkiem.
Vēlamais ilgums 20 – 45 minūtes, slodze viegla, bet ilgstoša. Slodzei jābūt tādai, lai tās laikā neaizelšoties vari brīvi pateikt kādu frāzi (drusku parunāt). Ja tas sagādā diskomfortu – slodze jau ir par lielu. To sauc par runas testu. Ja vēlies ļoti precīzi noteikt slodzes intensitāti, tad būs jāskaita pulss.
Tauku dedzināšanai kardio treniņu var veikt no rīta tukšā dušā, var arī veikt dienā, kad nav paredzēts spēka treniņš, vai uz reizes pēc spēka treniņa. Kardio treniņi, līdzīgi kā spēka treniņi, jāuzsāk pakāpeniski.
Ja nav iespēja iet uz sporta klubu – sporto mājās. Ja brauc uz darbu ar sabiedrisko transportu, tad vari iet vienu vai vairākas pieturas ar kājām. Tas noteikti paātrinās tavu vielmaiņu, un vēders kļūs mazāks. Jāizmanto tas, kas ir pieejams dotajā brīdī, un mazāk jāmeklē atrunas.
TRENIŅU BIEŽUMS ATKARĪGS GAN NO SAGATAVOTĪBAS LĪMEŅA, GAN IESPĒJĀM, GAN NEPIECIEŠAMĪBAS. Vienam pietiks ar 2 – 3 treniņiem, bet kādam būs vajadzīgi 5 – 6 treniņi nedēļā, lai sekmīgi nomestu svaru.
Neesam un nebūsim mēs visi vienādi. Viens tikai +/- ievēros uztura režīmu, 2 reizes nedēļā patrenēsies un būs slaids, otram, lai būtu tāds pats, būs stingri jāievēro uztura režīms, 4 spēka treniņi nedēļā un 5 kardio treniņi pa 45 minūtēm. Kad svars būs samazināts, tā uzturēšanai arī būs jāpieliek piepūle, tomēr tas būs vieglāk nekā svara samazināšanas laikā.
Baudām dzīvi
Atpūta. Par to noteikti nevajag aizmirst, jo bez diētām un treniņiem dzīvē vēl arī kaut ko vajag apskatīties, un parasti tas pat labāk motivē sasniegt jaunus mērķus. Apmeklējiet kino, aizejiet pastaigāties un pavadiet laiku kopā ar sev tuviem cilvēkiem!

Šis kopumā bija ātrs pārskrējiens par to, kā ātri nomest svaru. Tāpēc daudzas tēmas laika gaitā izvērsīsim plašāk. Cerams, ka tev ir radies priekšstats par to, ko vajag darīt un kādā virzienā lūkoties.
Galvenais ir sākt darīt un spert pirmos soļus.
Sāc tūlīt!
Kamēr tu domā, cits jau tievē!
Īss un praktisks stāsts
Mani sauc Gatis, esmu 30 gadus jauns, skaists un apaļīgs vīrietis. Pašlaik sveru 105 kg, gribētos jau teikt tīra zelta, bet tomēr tā būs kārtīga gaļa ar kauliem. Šāds svars jau nebūtu nekas, ja es būtu vismaz 195 cm garš, bet man ir tikai 179 cm.
Varētu jau sievu vainot, ka mani labi barojusi, bet šoreiz paša pirktās bulciņas, aliņi un kārtīgi otrie pirms gulētiešanas ir darījuši savu. Sportot arī bija slinkums, labāk patika spēlēt Angry birdus un Candy krašus. Sākumā jau nešķita, ka svars tik ātri pieaugs, jo vēl 10 gadus atpakaļ svēru 80 kg. Pa drusciņai, pa drusciņai un rezultātā – 105 kg. Pašlaik dzīvē notikušas pārmaiņas un vēlos samazināt svaru, jo pēdējā laikā jūtu, ka ir grūti kāpt pa kāpnēm, normāli džinsi neder, un ir tik neērti, ka darba semināros man regulāri piedāvā papildporcijas.
ES NEGAIDĪŠU KAUT KĀDU DATUMU, MĒNESS FĀZI, LABU NOSKAŅOJUMU, BET UZREIZ ĶERŠOS PIE SVARA SAMAZINĀŠANAS. Līdz vasarai vēlos būt formā un es būšu!
Novērtējot sevi, sapratu, ka līdz jūnija sākumam vēlētos nomest svaru par 15 kg. Tāpēc uzstādu sev tālejošu mērķi: “1. jūnijā es sveru 90 kg.”. Lai vieglāk sekotu savam progresam, arī katrai nedēļai uzstādu mērķi samazināt svaru par 0,5 – 1 kg. Savus mērķus es pierakstīšu un katru dienu pārlasīšu. Lai sasniegtu šos mērķus, man būs nepieciešams sakārtot savu uzturu, sportot un neaizmirst atpūsties. Vispirms sākšu ar uzturu.
MAN IR JĀĒD MAZĀK NEKĀ NEPIECIEŠAMS PAŠREIZĒJĀ SVARA SAGLABĀŠANAI.
Tāpēc sākumā es saskaitīšu, cik kaloriju man nepieciešams, lai uzturētu pašreizējo svaru. Tā kā vēlos samazināt svaru, es ēdīšu mazāk kaloriju nekā patērēju. Es varētu ēst vēl mazāk, un tad svars kristos straujāk, tikai šajā gadījumā sāktu palēnināties mana vielmaiņa, es justos noguris, būtu grūti strādāt un svara samazinājums apstātos. Ja man būs iespēja izvēlēties ēst mazāk un nesportot vai ēst tikpat daudz un sportot, es noteikti izvēlēšos otro variantu.
Sākumā ēdīšu daudz veselīgāk – bulciņas, picas, karbonādes, ceptus kartupeļus un citu gardumus ēdīšu tikai reizi nedēļā. To vietā izvēlēšos liesus piena produktus, pilngraudu produktus, riekstus, dārzeņus u.c. veselīgus produktus. No rīta puses es ēdīšu lielākas, ogļhidrātiem bagātākas porcijas, uz vakarpusi manu porciju apjoms samazināsies, bet palielināsies olbaltumvielu īpatsvars.
Es noteikti neizslēgšu no sava uztura taukus, jo tauki manā organismā pilda nozīmīgas funkcijas. Ja agrāk ēdu 2 līdz 3 reizes dienā, tad tagad centīšos ēst 4 līdz 6 reizes. Agrāk es dzēru 1,5 litrus ūdens, tagad dzeršu 2 līdz 3 litrus ūdens dienā.
Nekādas superdiētas un tievēšana preparātus nemēģināšu, labāk pieturēšos pie daudzu sportistu pārbaudītām un drošām diētām. Es neizslēdzu iespēju, ka tālākā nākotnē, kad būs uzkrāta pieredze, pamēģināšu kaut ko jaunu, jo tas var uzlabot manu rezultātu.
NO PIRMĀS DIENAS SĀKŠU SPORTOT.
Tā kā iepriekš es neesmu sportojis, sākšu ļoti pakāpeniski un lēnām palielināšu slodzi. Sākumā iešu 3 reizes nedēļā uz trenažieru zāli un trenēšos ne vairāk kā 40 minūtes. Es veikšu arī kardio treniņus 3 reizes nedēļā un sākumā tikai 20 minūtes. Tā kā esmu ierobežots savā laikā, kardio treniņus veikšu uzreiz pēc spēka treniņa. Ja nebūs laika pasportot, es vismaz centīšos vairāk staigāt kājām vai savu sievu nēsāt uz rokām. Es neaizmirsīšu pa nakti labi izgulēties un atpūsties kopā ar ģimeni. Man izdosies sasniegt savu mērķi. Es to varu, un es to izdarīšu.

Ir pagājis mēnesis ……
Jūtos ļoti labi, mans svars ir 99 kg. Pirmos kilogramus vienmēr ir viegli samazināt, tāpēc nedrīkstu atslābt. Pagaidām visgrūtāk iet ar uztura režīma ievērošanu, jo ilgstoši bija pierasts ēst neregulāri un to, ko gribas, nevis to, ko vajag.
Nomestais svars un domas par saviem mērķiem mani motivē pieturēties pie uztura režīma. Es lēnām sāku pierast pie savādāka uztura un atklāju jaunus ēdienus, kas man garšo. Protams, ja kaut ko ļoti vēlos, to arī reizēm apēdu, tikai mazākā apjomā. Ar treniņiem pagaidām iet vieglāk, mēneša laikā pat vienu neesmu izlaidis. Pēc treniņiem jūtu enerģijas pieplūdumu. Turpmāk pieturēšos pie tā paša uztura režīma, kuru periodiski koriģēšu.
Ja sveru mazāk, tad, lai svars turpinātu samazināties, man ir atkal drusku jāsamazina uzņemtās kalorijas vai jāsporto vairāk. Joprojām centīšos trenēties 3 reizes nedēļā, tikai tagad jau varu strādāt ar drusku lielāku slodzi un ilgāk. Kardio treniņus veikšu jau 3 reizes pa 30-35 minūtēm. Un tas ir tikai sākums… Zinu, ja tā turpināšu, tad savu mērķi sasniegšu, tāpat es zinu, ka manā ceļā būs šķēršļi, kas bremzēs mani, – spriedze darbā, vēlmes pieēsties un brīži, kad svars nesamazināsies. Tā kā es esmu apņēmies sasniegt savu mērķi, es neatlaidīšos un šos šķēršļus pārvarēšu pats vai jautāšu cilvēkiem, kas ir pieredzes bagātāki par mani.
Ko mēs secinām:
- Lai ātri nomestu svaru, akcents jāliek uz šādiem galvenajiem punktiem: mentālais treniņš (mērķi, motivācija, vizualizācija); uzturs; sporta treniņi; atpūta;
- Uzstādi ilgtermiņa un īstermiņa mērķus! Katru dienu pārlasi mērķus, seko to izpildei, vizualizē sasniegumus;
- Uzturam ir svarīgākā nozīme svara samazināšanas procesā. Jāmācās ēst veselīgi, regulāri un sabalansēti. Lai svars samazinātos, tev ir jāēd mazāk nekā nepieciešams pašreizējā svara uzturēšanai. Sākumā neizmanto nekādas superdiētas un supertabletes.
- Sporta treniņus izvēlies atkarībā no savām vēlmēm un iespējām. Viena no labākajām kombinācijām ir treniņš trenažieru zālē un kardio treniņš. Treniņi jāuzsāk pakāpeniski.
- Brīvajā laikā atpūties un pavadi laiku kopā ar ģimeni. Tas motivēs jauniem sasniegumiem. Par to nedrīkst aizmirst.
P.S.Bezmaksas treniņu programmu un jaunumus var saņemt šeit: XXL Fitup
Vai trenažieru zāles vietā var izvēlēties riteņbraukšanu, skriešanu u.tml?
Trenažieru zāle bija tikai rekomendējoša. Jāizvēlas tāds sporta veids, kas pašam vairāk patīk, vienalga vai riteņbraukšana, skriešana, dejošana. Galvenais, lai ir kustība un paātrinās vielmaiņa. Tā ka uz priekšu!