Ik pa laikam mēs visi sev izvirzām jaunus mērķus, un tikpat bieži beigās nesasniedzam vēlamos rezultātus. Tad mēs attopamies iegalvojot sev, ka vienkārši vēl neesam tam bijuši gatavi – izdarīsim to pēc nedēļas, mēneša vai pēc gada…
Sākumā varam pat visu darīt ar lielu dedzību un apņēmību, bet tiklīdz ko esam pielikuši nelielas pūles, atkal atgādinām sev, ka esam jau darījuši pietiekami un pienācis laiks nedaudz „piebremzēt”.
Kāpēc visas mūsu pūles vienmēr beidzas šādi?
Atbilde ir diezgan acīmredzama: vēlamies sasniegt pārāk daudz un pārāk ātri. Nogurstam no jaunajiem pienākumiem un saprotam, ka ir pārāk grūti mainīt vecos ieradumus un mēģināt ko jaunu.
Tikai viena minūte dienā
Japāņu kultūrā tiek pielietota tehnika, ko dēvē par Kaizen.
Šī metode paredz, ka ik dienu ir jāvelta minūte sevis pilnveidošanai. Tehnikas pamatā ir ideja, ka cilvēkam jātrenējas vienu minūti, bet katru dienu vienā un tajā pašā laikā.
Ir skaidrs, ka tam nevajadzētu sagādāt grūtības nevienam – pat pašiem slinkākajiem cilvēkiem. Diezgan loģiski, ka apņemoties kaut ko darīt ik dienu 30 minūtes vai pat stundu attapsies meklējot attaisnojumus, lai to nedarītu. Tikmēr ikdienu atvēlēt vien 60 sekundes vajadzētu izdoties bez liekām bažām.
Pastāvīgu uzlabojumu veikšana
Vienalga, vai mēģini veikt atspiešanos vai lasīt grāmatu svešvalodā – pirms esi uzsācis to darīt, uzdevums būs drīzāk nepatīkams un tāds, ar ko ātrāk gribas tikt galā, nevis aktivitāte, kas rada prieku un gandarījumu.
Taču sperot uz priekšu nelielus soļus, pamazām virzīsies uz sevis pilnveidošanu un sasniegsi lieliskus rezultātus. Šajā procesā ir ļoti svarīgi tikt vaļā no neticības saviem spēkiem, vainas apziņas un bezpalīdzības sajūtas.
Nosvini savus panākumus
Tev ir jāsajūt uzvaras un panākumu sajūta, lai tas motivētu turpināt doties uz priekšu. Kad būsi šādu sajūtu iedvesmots, pakāpeniski sāksi uzdevumam veltīt aizvien vairāk un vairāk laika.
Sākumā, iespējams, tās būs tikai piecas minūtes, bet pavisam drīz piecas minūtes pārvērtīsies par pus stundu un vairāk. „Vienas minūtes princips” ļaus vērot progresu tavu acu priekšā.
Pārmaiņas un gudrība
Kaizen ir japāņu valodas vārds, kas ietver divas nozīmes – “kai” (pārmaiņas) un “zen” (gudrība) vai kā vēl citur saka – “pastāvīga attīstītība”. Tā pamatlicējs ir Masaaki Imai, kurš ticēja, ka šī filozofija ir veiksmīgi pielāgojama gan biznesam, gan cilvēka personīgajai dzīvei.
Jāatzīst, ka cilvēkiem Rietumu kultūrā pirmais iespaids par šīs metodes efektivitāti varētu būt citāds. Rietumnieki ir pieraduši, ka panākumu gūšanai ir jāpieliek lielas pūles, bet šeit tikai viena minūte dienā. Vismaz sakumā…
Visiem piemērota metode
Izaicinājumiem pilnas un vairāku dienu pašizaugsmes treniņu programmas cilvēkiem prasa lielu piepūli, kas beigās nogurdina. Taču Kaizen ir kas tāds, ko katrs var pielāgot jebkurai dzīves sfērai. Piemēram, Japānā to bieži pielieto, lai uzlabotu vadības metodes.
Viss, kas ir jādara – jāsaprot, ko vēlies sasniegt un tu jau esi gatavs sākt!
Negaidi un šodien pat – sāc tikai ar vienu minūti…
Avots: http://upliftconnect.com
Tavs komentārs: